09128888903

24 ساعته - 7 روز هفته

sales@samcotools.com

پاسخ توسط کارشناسان فروش

در هر پروژه ساختمانی هدف اصلی پیمانکار حفظ کیفیت سازه‌های بتنی با صرف هزینه کم‌تر و در عین حال کسب مطمئن‌ترین نتیجه است. با این حال اما خرید تجهیزات مورد نیاز همیشه بهترین روش برای حفظ عملکرد بهینه سازه و تضمین کیفیت بتن تولیدی است.

شما به عنوان مصرف کننده می‌توانید با در نظر گرفتن مزایا و معایب خرید و اجاره قالب‌های فلزی بتن و همچنین اولویت‌هایی که در هر پروژه دارید، به گزینه اجاره قالب فلزی بتن در کنار خرید آن نیز فکر کنید.

ضمن در نظر گرفتن این نکته که اجاره قالب‌های فلزی بتن به عنوان یک راه حل کوتاه‌تر و به صرفه‌تر، برای پروژه‌های عمرانی مقیاس کوچک شما مناسب و ایمن است. در پروژه‌های عمرانی در حجم بزرگ برای ایمنی بیشتر خرید قالب‌های فلزی بتن با توجه به حساسیت بالای سازه بتنی توصیه می‌شود.

 

خرید قالب فلزی بتن

برای  ایجاد یک بتن مرغوب لازم است تا از یک قالب فلزی بتن مقاوم و باکیفیت استفاده شود تا بتوان یک اسکلت بتنی استانداردی برای سازه ساختمانی خود ایجاد کنیم.

خرید قالب‌های فلزی بتن اگرچه ممکن است هزینه‌های اولیه خرید تجهیزات ساختمانی بتن را افزایش دهد؛ اما در نهایت منجر به ایجاد سازه بتنی با کیفیت بالاتر و مقاوم‌تری می‌شود.

مزیت این قالب‌ها باعث شده است تا در پروژه‌های ساختمانی با ابعاد بزرگ و دقیق‌تر از خرید این قالب‌ها دریغ نشود.

در ادامه به ذکر مهم‌ترین مزیت‌های خرید قالب بتن فلزی که منجر به محبوبیت گسترده آن‌ها می‌شود می‌پردازیم:

۱-استحکام بالا

۲-مقرون به‌صرفه بودن در بلند مدت

۳-صاف و صیقلی بودن سطح بتن نهایی

۴-امکان ساخت آسان در کارگاه‌های تولید قالب و فلزکاری

۵-تولید در تیراژ بالا و در دسترس بودن آن

۶-بیشتر سازه‌های بتنی با خرید قالب‌های فلزی

۷-ایمنی و امنیت بالاتر

 

۱-استحکام بالا قالب بتن نو 

قالب‌های فلزی بتن نو از جمله مقاوم‌ترین نوع قالب‌های فلزی بتن هستند که طبق استانداردهای جهانی و با ورق نوع St-37 ساخته می‌شوند. و چون از قالب‌های نوساز در پروژه‌های دیگری استفاده نشده است بنابراین مقاومت خوبی داشته و سازه‌های محکم‌تر و نمای بهتری می‌سازند.

همچنین به این دلیل که این قالب‌ها پیش از این استفاده نشده‌اند، بنابراین در هیچ انباری نگهداری نشده و انبارداری آن‌ها نیز به شکل اصولی در کارگاه‌های تولیدی و تحت شرایط خاص نگهداری از قالب‌های نو انجام شده است.

در کارگاه‌های تولید قالب‌های فلزی سعی انبارداران بر این است که قالب‌ها را به دور از رطوبت و با استفاده از روش‌های پیشگیری از زنگ زدگی نگهداری کنند.

تولید قالب مدولار فلزی در کارخانه سامکو
فروش قالب تسمه جوشی در کارخانه سامکو

۲-مقرون به‌صرفه بودن خرید قالب فلزی در بلند مدت

اگر چه ممکن است قیمت اولیه تهیه قالب‌های فلزی بتن نو از کارگاه‌های تولیدی زیاد باشد و شما از خرید آن منصرف شوید، اما با دانستن مزایای بی‌شمار قالب‌های فلزی نو مطمئن خواهید شد که در بلند مدت هزینه‌ای که صرف تهیه این قالب‌ها می‌کنید به پروژه‌تان بازمی‌گردد.

در صورتی که از این قالب‌ها تحت شرایط خاص و با نظارت ویژه و اصولی انبارداران نگهداری شود، می‌توان به دفعات زیاد از آن‌ها در پروژه‌ها استفاده نمود.

۳-صاف و صیقلی بودن سطح بتن نهایی

اگر از قالب فلزی بتن در محیط با شرایط نگهداری ایده‌آل نگهداری شود و قالب فلزی نو شما هنگام حمل و نقل تاب بر ندارد، پس از استفاده و بلافاصله بعد از قالب برداری سطح بتن صاف و صیقلی خواهید داشت.

۴-امکان ساخت قالب نو در کارگاه‌ها

شما به راحتی می‌توانید قالب‌های فلزی نوع خود را با چند ورق فلزی سیاه St-37 و با تجهیزات اولیه همچون دستگاه جوش صنعتی در یک کارگاه بسازید و ساخت آن نیاز به آموختن هیچگونه مهارتی و استفاده از هیچ  تکنولوژی پیچیده‌ای ندارد و تنهاکافی است از یک جوشکار حرفه‌ای در ساخت قالب‌ها کمک بگیرید.

۵-تولید انبوه قالب فلزی

معمولاً قالب‌های فلزی بتن ازجمله قالب‌های پرکاربردی هستند که توسط اکثر کارگاه‌های ساخت قالب و شرکت‌های تولیدی به کرات و در تیراژ بالا تولید می‌شوند؛ به همین دلیل دسترسی به این قالب فلزی آسان‌تر است و می‌توانید آن را در هر فروشگاه قالب بتن به هر تعدادی که بخواهید بیابید.

۶-زیبایی بیشتر سازه بتنی با خرید قالب‌های فلزی

زیبایی بیشتر سازه‌های بتنی یکی دیگر از عواملی است که می‌تواند روی تصمیم‌گیری شما برای خرید قالب‌های فلزی بتن تاثیر مثبت بگذارد. در صورت استفاده از قالب‌های فلزی نو پس از باز کردن قالب تعداد حفره‌های کم‌تر و سطح صاف و یکنواخت‌تری از بتن خواهید داشت و سازه‌ای بتنی شما ظاهر زیباتر و مقاوم‌تری خواهد داشت.

۷-ایمنی و امنیت بالاتر

خرید قالب فلزی بتن نو به دلیل نوساز بودن قالب و عدم ایجاد هیچگونه پیچ خوردگی و متخلخل شدن در سطح بتن ایمنی سازه بتنی نهایی را بالاتر می‌برد و شما در نهایت یک سازه بتنی باکیفیت بالاتر و مقاوم‌تری خواهید داشت.

 

مزایای استفاده از قالب‌های فلزی بتن اجاره‌ای

۱-هنگام اجاره قالب‌های فلزی بتن موسسات اجاره دهنده این قالب‌ها آن‌ها را به محل پروژه و کار شما تحویل می‌دهند:

این بدان معنا است که برای خرید آن نیازی به مراجعه مستقیم شما به فروشگاه نیست. همچنین می‌توانید برای یافتن اندازه و نوع فرم مورد نیاز خود با شرکت اجاره دهنده قالب صحبت کرده و قبل از تحویل آن‌ها را با حجم، ابعاد و اندازه‌های مشخص بخواهید.

هم‌چنین برخی از فرم‌های قالب‌های فلزی بتن مونتاژ شده هستند؛ در حالی که برخی دیگر آماده مونتاژ می‌شوند و با سرعت کنار هم قرار می‌گیرند و ارسال می‌شوند

۲-ذخیره سازی مناسب در تعداد بالا توسط شرکت‌های اجاره‌ای:

شرکت‌های اجاره دهنده قالب‌های فلزی بتن همیشه تعداد بالایی از قالب‌های آماده برای اجاره را در اختیار دارند، بنابراین شما هر تعداد در هر اندازه و حجمی که برای پروژه‌تان نیاز داشته باشید را در هر لحظه می‌توانید به صورت دست دوم و آنی اجاره نمایید و چند ساعت بعد استفاده کنید. اکثر شرکت‌های اجاره‌ای معمولاً این قالب‌ها را تا حدود دو هفته اجاره می‌دهند که زمان خوبی برای پایان کار پروژه است.

۳-صرفه‌جویی در هزینه‌های نهایی پروژه‌های عمرانی:

مانند اجاره سایر تجهیزات ساختمانی ضروری اجاره قالب‌های بتنی می‌تواند به صرفه‌جویی در هزینه‌ها کمک کند. در صورتی که قالب‌های فلزی بتنی سالمی را تهیه نموده و هزینه‌های شکست بتن و از هم گسیختگی آن را در صورت استفاده از قالب‌های فلزی بی‌کیفیت نداشته باشید این قالب‌ها گزینه خوبی برای قالب‌های فلزی نو هستند.

۴-باعث صرفه‌جویی در زمان و کاهش استرس پایان کار می‌شود:

تهیه قالب‌های فلزی بتن به صورت اجاره‌ای نیازی به صرف زمان برای ساخت ندارد، بنابراین احتمال خطا در تهیه قالب یا بدقولی در زمان تحویل آن وجود ندارد. قالب‌های بتنی اجاره‌ای دقیق هستند و نیازی به تنظیمات اضافه نیست و شما استرس این را ندارید که کار را در موعد مقرر تحویل دهید.

معایب قالب فلزی بتن اجاره‌ای

اگرچه یکی از ساده‌ترین روش‌های کاهش هزینه‌های تهیه تجهیزات ساختمانی، اجاره این تجهیزات است اما در مورد اجاره قالب‌های فلزی بتن این کار ریسک بسیار بالایی دارد و به همان اندازه که می‌تواند به کاهش هزینه‌های ساخت و پایان پروژه کمک کند اما می‌تواند با معایبی که دارد باعث افزایش هزینه‌های ساخت و تعمیر بتن در ساختمان‌های بتن مسلح شود.

از جمله معایب تهیه قالب‌های فلز بتن اجاره‌ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱-مقاومت کم قالب فلزی بتن اجاره‌ای یا دست دوم

۲-بی‌کیفیت بودن ورق قالب فلزی اجاره‌ای به دلیل استفاده چندباره و بیش ازحد از آن

۳-عدم مقاومت کافی در برابر سرما و گرما

۴-چسبندگی قالب به بتن

به طور کلی قالب‌های فلزی دست دو و اجاره‌ای به دلیل پرداخت هزینه کمتر مقرون به صرفه‌تر هستند، اما ممکن است نتیجه نهایی مطلوب و سازه بتنی با کیفیتی را به دست ندهند و شما در ازای پرداخت هزینه کمتر بابت اجاره این قالب‌ها از قالب‌هایی استفاده کنید که مناسب سازه ساختمانی شما نیستند.

جمع بندی نهایی

با توجه به مزیت‌ها و معایب قالب‌های فلزی بتن نو و کارکرده اینطور انتظار می‌رود در حالی که قیمت قالب‌های فلزی نو نسبتا بالا است اما با توجه به مزیت‌های بی‌شماری که این قالب‌ها دارند و همچنین سازه بتنی مقاوم‌تری که به جای می‌گذارند استفاده از قالب فلزی نو به صرفه‌تر و ایمن‌تر است.

برای خرید قالب‌های فلزی نو و با کیفیت می‌توانید با بخش فروش سایت فروشگاه ما تماس بگیرید. اگر سوال یا مشورتی دارید با کارشناسان بخش پشتیبانی و فروش در میان بگذارید و یک خرید رضایت بخش را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *