09128888903

24 ساعته - 7 روز هفته

sales@samcotools.com

پاسخ توسط کارشناسان فروش

پروژه شرکت دیبا – تهران میرداماد

تولید و نصب راه‌پله داربستی ایمن

پروژه پلکان موقت کارگاهی شرکت دیبا خیابان میرداماد

کارفرما: شرکت دیبا 

خدمات شرکت سامکو: طراحی، تولید و اجرای دو دستگاه راه‌پله داربستی 

جهت دسترسی ایمن و سریع به گود در این پروژه از سیستم داربست نوین سامکو استفاده گردید. در دو ارتفاع 16 و 10 متر پلکان موقت کارگاهی طراحی، تولید و اجرا شد. در ابتدا به خواسته کارفرما نقشه چیدمان و ابعاد پلکان ارائه شد. پس از تایید نقشه، انتخاب رنگ المان‌های پلکان صورت گرفت. با توجه به پیش‌ساخته بودن المان‌ها، از زمان ثبت سفارش تا اجرای راه‌پله داربستی فقط به 4 روز کاری زمان نیاز بود.

زمان تحویل محصول به مواردی از جمله: ارتفاع پلکان، حجم سفارش، محل پروژه و… بستگی دارد.

 

 

 

تفاوت راه‌پله داربستی با سیستم پلکان کارگاهی سامکو

در ابتدا برای این پروژه با استفاده از لوله‌های داربستی پلکان کارگاهی اجرا شده بود، که علی‌رغم نداشتن ایمنی لازم در طولانی مدت نیز برای پروژه صرفه اقتصادی نداشت. زیرا اجاره‌ی داربست سنتی در بلند مدت بسیار هزینه‌بر خواهد بود. اتصال لوله‌های داربستی با استفاده از بست انجام می‌شود، که نیازمند بررسی و اطمینان از محکم بودن آن‌ها در طول زمان اجرای راه‌پله است. در سیستم سنتی از لوله داربستی به عنوان کف پله استفاده می‌شود. که در بعضی مواقع از کف پله‌های پانچ شده جهت تردد آسان تر استفاده می‌شود. این کف پله‌ها نیز با بست به لوله‌های داربستی متصل می‌شوند. و پس از چندین بار تردد امکان لغ شدن و یا چرخش کف پله‌ها است.

اما در سیستم پلکان کارگاهی سامکو تمامی المان‌ها بدون نیاز به بست به یکدیگر متصل می‌شوند. بر خلاف سیستم سنتی که پل‌ها تک به تک نصب می‌شوند در این سیستم نوین از پله‌های یکپارچه (شمشیری) استفاده شده است.

از پلتفرم‌های فلزی پانچ شده نیز برای اجرا در پاگرد استفاده می‌شود. که به طور معمول در هر پاگرد دو پلتفرم 32 × 200 سانتیمتر نصب می‌شود.

 

مقایسه سیستم سنتی و پلکان کارگاهی نوین
مقایسه سیستم سنتی و پلکان کارگاهی نوین سامکو

 

مزایای اجرای راه‌پله داربستی سامکو

  1. اتصال المان‌ها بدون نیاز به بست داربستی
  2. استفاده از کف‌ پله‌های یکپارچه (شمشیری)
  3. قابلیت اجرای هندریل و جان پناه
  4. نصب کف پاگردهای فلزی بدون لغزش و جابه‌جایی
  5. امکان نصب در کوتاه‌ترین زمان ممکن
  6. امکان اجرا تا ارتفاع 100 متر
  7. ایمنی بالا و سهولت در تردد
  8. به‌صرفه از نظر اقتصادی در مقایسه با اجاره‌ی داربست سنی

 

نحوه خرید پلکان کارگاهی سامکو

جهت برآورد قیمت راه‌پله داربستی پروژه خود فقط کافیست ارتفاع مد نظر را برای ما ارسال کنید.  برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09128888903 تماس حاصل فرمائید.