09128888903

24 ساعته - 7 روز هفته

sales@samcotools.com

پاسخ توسط کارشناسان فروش

پروژه تصفیه خانه فاضلاب- عراق

پروژه تصفیه خانه عراق

پروژه تصفیه خانه فاضلاب ناصریه – عراق

 

با توجه به خطرات بزرگی که ورود پساب‌های بهداشتی و صنعتی به محیط زیست به همراه دارند. طراحی و ساخت تصفیه خانه فاضلاب از مهم‌ترین کارهای محیط‌های مسکونی و صنعتی است. یکی از چندین پروژه شرکت سامکو طراحی و تولید قالب فلزی بتن برای سازه‌های بتنی تصفیه خانه ناصریه عراق است.

ناصریه مرکز استان ذی‌قار یکی از شهرهای بزرگ عراق است. این شهر در 370 کیلومتری جنوب شرقی بغداد واقع شده است.

ساخت و اجرای تصفیه خانه بتنی با ساخت یک سازه معمولی از جنبه‌های مختلفی تفاوت دارد که نیاز به تجربه و تخصص ویژه خود را خواهد داشت. شرکت آب و محیط زیست کیسون پیمانکار سازه و تاسیسات پروژه تصفیه خانه ناصریه است. شرکت سامکو طراح و تامین کننده قالب‌های فلزی بتن و اسکافد برای این پروژه بوده‌است.

همچنین خطاهای اجرایی قایل توجه در آرماتوربندی تصفیه خانه فاضلاب از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیرا عدم اجرای صحیح آرماتوربندی می‌تواند موجب ایجاد ترک و در سازه و ایجاد مشکلات آب بندی نماید.

فاضلاب‌های مسکونی و صنعتی متفاوت هستند. به همین علت باید باید از روش‌های مناسبی برای تصفیه استفاده کرد. از مهم‌ترین پارامترهای طراحی تصفیه خانه فاضلاب می توان به مواردزیر اشاره نمود:

شرایط محیطی مکان احداث تصفیه خانه ( دما، مساحت و نور و …)

  • نوع موا آلی موجود در فاضلاب
  • میزان فاضلاب ورودی
  • نوع فاضلاب ( صنعتی یا کشتارگاه و ..)
  • هزینه و بودجه اختصاص یافته
  • تعداد نیروی انسانس مورد نیاز و …

 

عراق- ناصریه
طراحی ساخت قالب های فلزی بتن تصفیه خانه ناصریه

 

طراحی و ساخت قالب فلزی انواع سازه های بتنی

انجام عملیات بتن ریزی مطابق با اصول مورد نظر و انجام اقدامات لازم بسیار اهمیت دارد. مانند: اجرای ویبره اصولی، انتخاب طرح اختلاط مناسب بتن، انتخاب اسلامپ مناسب بتن و استفاده از مواد افزودنی مناسب جهت ایجاد یک سطح به اصطلاح اکسپوز، جلوگیری از شن نما شدن سطوح بتن و آب بندی کامل مخازن تصفیه خانه فاضلاب بسیار اهمیت دارد.

در اجرای قالب بندی نیز علاوه بر موارد عمومی در قالب بندی سازه‌ها می‌بایست به موارد بیشتری توجه کرد. باید به زیبایی، صیقلی و آب بند بودن سطوح و اجرای مناسب میان بولت‌ها با توجه به نیاز به پرکردن و آب بند نمودن آن‌ها پس از باز کردن قالب در اجرای تصفیه خانه بتنی فاضلاب توجه نمود.

طراحی انواع قالب‌های فلزی توسط متخصصان سامکو انجام می‌شود و تمامی قالب‌های فلزی از ورق فولاد مبارکه سپاهان و با بهتران کیفیت تولید می‌شوند.