09128888903

24 ساعته - 7 روز هفته

sales@samcotools.com

پاسخ توسط کارشناسان فروش

پتروپالایش مکران

قالب ستون‌های پیش‌ساخته بتنی

پایپ رک سازه‌ای است که برای نگهداری لوله‌ها و تجهیزات کمکی در مجتمع پالایشگاهی، در چندین طبقه طراحی و اجرا می‌شوند. سازه پایپ رک پیش‌ساخته بتنی در عرض‌های محدود تولید می‌شوند. ستون‌های پیش‌ساخته بتنی یا همان پایپ رک دارای عرض محدود و طول‌های متفاوت هستند.

پایپ رک‌ها شریان حیاتی در یک فرآیند صنعتی هستند. انواع مختلفی از تاسیسات و لوله‌ها روی پایپ رک وجود خواهند داشت که از جمله آن‌ها می‌توان به لوله‌های بخار، آب خنک کننده، آب خاموش کننده، نفت کوره و . . . اشاره نمود. پایپ رک‌ها می توانند به صورت تک سطحی و یا چند سطحی طراحی و اجرا شوند.

شرکت سامکو با در اختیار داشتن کادری مجرب و مهندسانی حرفه‌ای و با تعهد در زمینه مشاوره، طراحی و تولید قالب‌ بتن فعالیت می‌کند. کارخانه سامکو با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت در کمترین زمان آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی است.

قالب پایپ رک
قالب فلزی پایپ رک‌های پیش ساخته بتنی

 

طراحی و تولید قالب پایپ رک بتنی
طراحی قالب فلزی پایپ رک در کارخانه سامکو

طراحی قالب‌های پایپ رک بتنی پروژه پتروپالایش مکران

مجتمع پتروپالایش مکران به عنوان  یک ابر پروژه ملی در شهرستان جاسک در حال اجرا است. که توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری بزرگی برای اجرای آن انجام شده است. پالایشگاه مجموعه مکران ظرفیت پالایش 300 هزار بشکه نفت را در روز دارد که برابر با پالایشگاه ستاره خلیج فارس بوده، اما ماهیت این مجموعه متفاوت است.

پتروپالایش مکران یکی از چندین مجموعه هلدینگ باختر است. که سال‌ها موضوع احداث پتروپالایش در این هلدینگ مطرح بوده است. مجموعه مکران ترکیب پتروشیمی و پالایشگاه است که موجب افزایش بهره‌وری می‌شود. خوراک پتروشیمی مکران نفت سنگین و فوق سنگین ایرانی بوده که در دنیا مشتری ندارد. همچنین پالایش آن بسیار پیچیده است و احداث این محموعه‌ها بسیار هزینه بر خواهد بود.

طرح پتروپالایش مکران محصولات پالایشگاهی 14 نوع محصول اعم از بنزین، نفت کوره، بایو دیزل، کک نفت خام، گوگرد و … خواهد کرد. سرمایه گذاری این طرح بزرگ بیش از 411 هزار و 992 میلیارد ریال اعلام کرد.

 

قالب بتن پایپ رک
مونتاژ قالب‌های پایپ رک سامکو در محل اجرای پالایشگاه مکران

 

سازه بتنی پتروشیمی مکران
نصب قطعات پیش‌ساخته پایپ رک بتنی در ارتفاع

قالب پایپ رک بتنی سامکو

شرکت سامکو طراح و تولید کننده قالب‌ پایپ رک‌های بتنی این پروژه عظیم بوده است. قالب فلزی پایپ رک از جمله قالب‌های خاص فلزی است که با دقت 2 میلیمتر طراحی و تولید می‌شود. در این سازه بتنی پیش‌ساخته دقت بالای قطعات بسیار حائز اهمین بوده است.

ابتدا طراحی نقشه سه بعدی قالب‌های فلزی مطابق با نقشه سازه بتنی در شرکت سامکو انجام می‌شود. مهندسان با تجربه سامکو طرح و براورد پیشنهادی خود را برای شرکت پیمانکار ارسال کرده و پس از تایید نقشه ساخت برای تولید قالب فلزی به کارخانه سامکو ارسال می‌شود.